Mesafeli Satış Sözleşmesi

TARAFLAR:

SATICI: GÖK TEH ELEKTRONİK.. bundan böyle E-Marketler olarak adlandırılacaktır.

ÜRÜN: E-Marketler'un pazarladığı tüm mal ve hizmetler.

MÜŞTERİ: Bu sözleşmenin bir tarafını oluşturan ve E-Marketler'’dan ÜRÜN satın alan gerçek veya tüzel kişi. Bundan sonra MÜŞTERİ olarak adlandırılacaktır.


SÖZLEŞMENİN KONUSU                                                                                                                                                                                                         

Velibaba Mah. Ankara Caddesi 98/C Pendik İstanbul adresinde yerleşik  Gök Tech Elektronik (E-Marketler) ‘un pazarladığı ürünleri sipariş eden gerçek veya tüzel kişi arasında geçerlidir. E-Marketler.’dan  Ürün siparişi veren müşteri işbu sözleşmede yer alan hükümleri kabul eder.


TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ 

SEVK, TESLİMAT VE İADE 

Kargo ücreti, her satış modelinde açıkça belirtilen taraf tarafından ödenir. Kargo ücretinin müşteri tarafından ödeneceği durumlarda, kargo ücreti tahsilatı sipariş esnasında peşin olarak yapılır.

Kargoda meydana gelecek her türlü gecikme ve kayıp neticesinde vuku bulan problemleri,   GÖK TEH ELEKTRONİK.. kargo firması ile çözümledikten sonra, kaybolan veya zarar gören ürünün yenisini veya muadilini yada bedel kadar müşterinin istediği ürünü müşteriye sevk eder.

Hasarlı ürün teslimatı söz konusu ise bu durum teslimat görevlisi huzurunda tespit edilip tutanak yoluyla belgelenmediği takdirde E-Marketler hiçbir sorumluluk altında değildir.

Müşteri ürün satın alırken sevk adresini doğru bildirmelidir. Müşterinin sipariş sırasında verdiği adrese kargo şirketi tarafından teslim edilen ürün, müşteriye teslim edilmiş kabul edilir. Eğer ürün, müşterinin siparişi doğrultusunda gönderilmemişse, müşteri, bu durumu teslim alır almaz bildirmekle yükümlüdür.

İş bu sözleşmeden doğabilecek tüm uyuşmazlıkların giderilmesinde İstanbul İli merkez mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

Siparişin Teslimat Süresi: e-marketler.com sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden , siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair emailin size yollanması gereklidir.

Hafta sonu Siparişleri: Cumartesi günü öğle 12:00 den önce verilen siparişlerle , Cumartesi gününden itibaren işleme konur. Cumartesi günü 12:00 den sonra verdiğiniz tüm siparişler sonraki Pazartesi günü işleme alınacağından elinize Salı gününden önce ulaşmayacaktır. Pazar günleri kargo firmaları çalışmaması sebebi ile  teslimat yapılmamaktadır.

Havale: Havale/ EFT  ile yapılan alışverişlerde, teslimat süresinin başlangıcı siparişi verdiğiniz zaman değil sipariş tutarının Havale/EFT ile hesaplarımıza geçtiği andır.

Alıcı Bilgileri: e-marketler.com dan vermiş olduğunuz siparişlerde, ”Teslimat Bilgileri”kısmında “Alıcı” ve “Alternatif Alıcı” kısımları dikkatlice doldurulmalıdır. Siparişlerinizi ,belirlediğiniz alıcı yada alternatif alıcıların ancak kimlik ibrazı karşılığında teslim alınabileceğini unutmayınız.

Adres Bilgileri: Siparişin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız.

Hatalı ve Eksik Siparişler: Teslim aldığınız paketi kargo görevlisi yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz taktirde derhal firmamızla irtibata geçiniz.


 İADE ŞARTLARI

Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:


Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kesinlikle kabul edilmez. İade, orjinal ambalaj ile yapılmalıdır.


Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.

 İadesi yapılacak olan ürünler, GÖK TEH ELEKTRONİK’’in çalıştığı kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır. Hasarlı ve arızalı ürünlerle ilgili, teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde yapılacak inceleme ve onay neticesinde tüketiciye gerekli bilgi e-mail yada telefon yoluyla verilecektir.

lgili mevzuat gereğince satılan mal/hizmete ilişkin garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi tüm dökümanları alıcıya göndermekle yükümlüdür. İlgili sayfadan alacağınız ürünler en az 24 ay yetkili servis garantilidir.

İş bu sözleşmeden doğabilecek tüm uyuşmazlıkların giderilmesinde  İl merkez mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

E-Marketler üzerinden almış olduğunuz  1000 TL üzerindeki alışverişler için E-Marketler sizden kargo ücreti almamaktadır.  Bu tutarın altındaki alışverişler için almış olduğunuz ürüne ek olarak kargo taşıma ücreti almaktadır. 

Pazartesi ve cuma  günleri arasında, saat 15:00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilir. Haftasonu ve saat 15:00'den sonra verilen siparişler ertesi ilk iş günü kargoya verilir.